Rudolfshütte 2003 [2002]

[Fotogalerie-25ks] [Rudolfshütte] [Eiswanden - ledolezení v okolí RH] [Enzingerboden]

Poučeni z minulého roku, pro tentokrát jsme vybaveni lyžemi. Prašanu je po pás a pěšky by to opravdu nebylo veselé. Plánujeme výstup na Sonblick (3074m), což je nejbližší a nejlépe dosažitelná třítisícovka v okolí. Plán byl splněn a ještě okořeněn krátkým výstupem na blízký Medelzkopf.RUDOLFSHÜTTE 2002 [2003]
víkend ve sněhu


Březen 1-3 2002. Zimní víkend ve školicím středisku Alpenvereinu. na Rudolfshutte.
Ve sněhu se brodili: Martin, Pavel, Vindy, Ondra,

Rudolfshutte nelze nazvat horskou chatou, jak by zněl doslovný překlad. Jde spíše o obří horský hotel kompletně vybavený, nemající v českých horách srovnání. Snad jen Labská bouda svou velikostí trochu připomíná tuto gigantickou ale ne nevkusnou stavbu. K chatě vedou 2 lanovky z z Enzingerboden. Jedna přímo k Weissee, druhá přes Trauensee. Obě však tuto zimu nejsou v provozu což má velkou výhodu, neboť v jinak přelidněné oblasti jsou jen nadšenci, kteří jsou ochotni své batohy vynést pěšky na chatu.
V okolí RH je většinu zimy řada pěkných ledopádů, různých obtížností, které byly i naším cílem. Přímo u chaty u dolní stanice sedačkové lanovky, je hřeben skal spadající k ledovci - tedy spíše k potoku který z něj vyvěrá - kolnýni stěnami a žlaby, většinu zimy vyledněnými - Eisbodenwande, které skýtají mnoho ledových výstupů různých stupňů obtížnosti. Z vrcholu je možnost slanění.

Devils - jeden z ledopádů jak je vidět za pěkného počasí   Skleněná madona

Bohužel nám se nabízely zcela jiné pohledy.Nepřetržitá, mlha, vítr a sněžení, které nás provázelo celým pobytem značně modifikovaly ledoborecké plány. Jediný ledopád se nacházel na úbočí hřebenu vrcholu Hohe Riffl a cesta k němu znamenala 3 hodiny chůze po pás prašanem. Lezení však nakonec stálo za námahu spojenou s nekonečnou cestou.

pk a ob   led2

Další den již jsme rezignovali na hledání dalších ledů a přemístili se do oblasti Kaprunu do soutěsky Sigmund-Thun klamm, kde jsme doufali že se vyplní naše ledolezecké ambice. Ani zde nám však nepřálo štěstí. Soutěska jindy kompletně vyledněná, skýtala jen několik málo tajících rampouchů. Ty nám posloužily alespoň k radostnému ledovému bouldrování.

Sigmund Thun Klamm   Sigmund Thun Klamm


[Rudolfshutte 2002] [Rudolfshutte 2003] [Hlavní strana]